OH, 15. deň: Bežala šesť behov za deväť dní a takmer sa vyrovnala Zátopkovi - a podcast by Šport Denník N

from 2021-08-07T18:04:54

:: ::

Olympiáda vrcholí a s fanúšikmi – aj tými slovenskými – sa lúči skvelým spôsobom.

Slovenský štvorkajak nepoznačilo ani skrátenie olympijskej trate a po milimetrovom súboji sa Erik Vlček spolu s kolegami raduje zo svojej štvrtej olympijskej medaily.

Radosť majú aj basketbalisti USA, futbalisti Brazílie či hádzanári Francúzska.

Senzačný výsledok priniesla súťaž mužov v hode oštepom. Najväčší favorit celého atletického programu skončil už po troch pokusoch, čo využil Neeraj Chopra z Indie a pre svoju krajinu získal prvú atletickú medailu od roku 1900. Druhé a tretie miesto obsadili českí oštepári.

Holandská bežkyňa Sifan Hassanová takmer napodobnila Emila Zátopka a 20-ročný talent z Nórska Jakob Ingebrigtsen nedal šancu Afričanom v behu na 1500 metrov. Zlato získal v novom olympijskom aj kontinentálnom rekorde.

Prvého veľkého víťazstva sa vo veku 36 rokov dočkal aj najlepší domestik cyklistického pelotónu Michael Mörköv.

Olympijský súhrn prinášame po každom súťažnom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.