S01E25: Petra Majdi? iz brezna do olimpijske kolajne - a podcast by RTVSLO – Val 202

from 2020-07-14T03:15

:: ::

Slovenski smu?arski tek se je z izjemno kariero Petre Majdi? mednarodno uveljavil. Štiriindvajsetkrat je zmagala v svetovnem pokalu in osvojila štiri male kristalne globuse. Prav posebno športno zgodbo pa je spisala leta 2010 v Vancouvru. Na olimpijske igre je prišla v vlogi ene od favoritinj v vsaj treh disciplinah in že na ogrevanju prve padla v nezavarovan jašek ob progi. Kljub velikim bole?inam je želela izpolniti vsaj del?ek svojih olimpijskih sanj in vseeno nastopila v sprinterski preizkušnji. Po vsakem teku so jo odnesli iz cilja. V spominu ostajajo kriki bole?in po vsakem teku in solze sre?e, ko je stopila na zmagovalni oder za tretje mesto. Zgodba, ki je navdihnila olimpijsko družino, zgodba, ki je bila ena najodmevnejših na igrah v Vancouvru. V radijskem športnem ?asovnem stroju se vra?amo v leto 2010 in z Daretom Ruparjem podoživljamo vrtiljak ?ustev tistega dne. V epizodi izveste, kako je Petra Majdi? prišla v svetovni vrh? Koliko vzporednic je v karieri in življenju dveh izjemnih slovenskih zimskih športnic Petre Majdi? in Tine Maze? Zakaj se je po poškodbi v Vancouvru še vrnila v tekaško smu?ino in kakšna je njena zapuš?ina za prihodnost slovenskega smu?arskega teka?